Tag: tom i jerry bajka

O kotku i myszce – recenzja

Jedną z najbardziej lubianych, a także zabawnych kreskówek jest „Tom i Jerry”. Oczywiście ten film animowany posiada już wieloletnią widownię dlatego, że nie tylko najmłodsi miłośnicy uwielbiają oglądać ją ale także starsi widzowie. Kota Toma oraz mysz Jerry zna chyba każdy. Oczywiście obydwoje zachowują się jak mysz i kot czyli kot stara się upolować każdego dnia mysz tylko i wyłącznie da zabawy, a mysz ucieka kotu. Mimo, że udają, że się nie lubią to i tak za sobą przepadają i nie potrafią bez siebie żyć. Jeśli chodzi o bohaterów to Tom jest szarym kotem, który nie posiada zbyt wysokiego poziomu inteligencji o czym mogą świadczyć podejmowane przez niego decyzje natomiast Jerry to bardzo sprytna myszka.

o kotku i myszce
Zdjęcie znalezione na stronie Dan-Dare.org

Oprócz głównych bohaterów w akcji kreskówki udział biorą również poboczni kreskówko – aktorowie tacy jak: Buth – czarny kot, który jest zarazem przyjacielem Toma oraz wrogiem. Mimo, że jest bezpańskim kotem to w walce o miłość białej i przepięknej kotki często wygrywa. Tooles czyli biała kotka, która jest miłością Toma, a także Butha. Nibbles, który w zależności od odcinków raz jest sierotą, która została przygarnięta przez Jerry, a raz jest bratankiem –myszką Jerrego. Spike, który jest buldogiem. Często jest z Tomem w konflikcie, dlatego też woli Toma omijać szerokim łukiem. W sytuacji kiedy buldog jest bezbronny Tom uwielbi go zaczepiać. Tyke jest synem Spike, odgrywa rolę słodkiego szczenięcia, które ratuje swoje ojca w opałach, chociaż tak naprawdę w niczym nie przypomina swojego ojaca. Mamcia dwa buty to gospodyni, która jest rasy ciemnej czyli murzyńskiej. (więcej…)

Tom i Jerry – recenzja

Tom i Jerry do serial animowany, którego głównymi bohaterami są Tom i Jerry. Tom to szary kot, a Jerry to mała brązowa myszka. Serial przedstawia konflikt między kotem i myszką. Każdy odcinek jest inny a zarazem w znakomity sposób przedstawia próby schwytania myszy przez kota. Każda podstępna próba polowania na Jerrego,  kończy się porażką Toma. Jerry zwykle okazuje się bystrzejsza, sprytniejsza i bardziej przebiegła niż Tom.  Nawet jeśli Tom schwyta mysz, to nie na długo, bo Jerry zawsze znajdzie rozwiązanie, by wyrwać się z opresji.

tom i jerry
Zdjęcie znalezione na fanpop.com

Tom różnymi sposobami stara się wywabić Jerrego z kryjówki. Podstępem podrzuca myszy ser pod norę, często przywiązuje ser do sznurka, myśląc ,że mysz nabierze się na takie tanie sztuczki. Tom często wpada w kłopoty podczas swych zacnych polowań.  (więcej…)