Tag: recenzja Final Fantasy

Co nowego w Final Fantasy XIV

Firma Square Fantasy cieszy się z pewnością dużą popularnością i zgrania do dziś, bardzo duże nakłady pieniężne. A to wszystko za sprawą oryginalnej, wspaniałej i niezwykle ciekawej gry Final Fantasy XIV, która  występuje na konsolę PlayStation3 i PC.

Źródło obrazka Kinguin.net
Źródło obrazka Kinguin.net

Akcja tej gry toczy się na kontynencie  Eorzea w świecie Hydaeluyn, w którym największe miasta to: Limsa- Lominsa, miasto portowe i pirackie, następnie Ul’dah, miasto pustynne i Gridania, miasto w lesie. Final Fantasy XIV jest na razie ostatnią serią, z tego rodzaju gier. Używa się w niej szybkiej, mechanicznej walki i stosuje się wiele, różnorodnych metod i zasad, które dla gracza stanowią zarówno nie lada wyzwanie, jak również i wielką atrakcję.   (więcej…)

Final Fantasy II

Finał Fantasy II gra przeznaczona jest dla osób powyżej 12 roku życia. Scenariusz opiera się czwórce bohaterach. Drużyna ta wyrusza w podróż, która okazuje się bardzo niebezpieczna, a ich zadaniem jest przywrócenie porządku i spokoju w krainie, która została ogarnięta jednym wielkim chaosem.

Źródło obrazka Lostpixelsgaming.com
Źródło obrazka Lostpixelsgaming.com

Cała gra opiera się głównie na przemierzaniu kolejnych lokacji, w których odwiedzamy liczne miasta, a w nich pałace, lochy oraz mroczne lasy. Oprócz broni nasi bohaterowie mogą korzystać z wielu zaklęć. (więcej…)

Final Fantasy III

Final Fantasy III gra wydana w 1990 roku nie została wydana zarówno w Europie jak i w Ameryce Północnej, była dostępna jedynie w Japonii. Dopiero nowa wersja Final Fantasy III powstała w 2006 roku i została wydana w Europie. Nowa wersja ma dopracowaną trójwymiarową grafikę.

Źródło obrazka Technobuffalo.com
Źródło obrazka Technobuffalo.com

Zostały także poprawione błędy występujące w poprzedniej wersji. Fabuła gry toczy się w baśniowym świecie. Powodem konfliktu tym razem są cztery kryształy światła. Na początku gry musimy wybrać profesję, jaką trudnić będą się nasi bohaterowie czyli np. może to być złodziej, rycerz, łucznik itp. Przy wyborze profesji należy wziąć pod uwagę wszelkie wady i zalety oraz dopasować je do charakteru danej postaci. (więcej…)

Final Fantasy IV

Final Fantasy IV po raz pierwszy została wyprodukowana w roku 1991, następnie została udoskonalona i wydana w roku 2011. Fabuła gry toczy się na Niebieskiej Planecie, która jest zamieszkiwana przez dwie rasy. Pierwszą z nich są ludzie, natomiast drudzy to krasnoludy, które żyją pod powierzchnia Planety.

Źródło obrazka Gamingshogun.com
Źródło obrazka Gamingshogun.com

Głównym bohaterem tej gry jest Cecil. Służy on w siłach zbrojnych i pewnego dnia otrzymuje rozkaz wykradzenia kryształu. Jednak odmawia wykonania rozkazu. Zostaje ukarany i w związku z tym zostaje wysłany do Wioski Mgły. Jego nowe zadanie okazuje się jedną wielką pułapką. (więcej…)