Tag: Final Fantasy playstation

Final Fantasy II

Finał Fantasy II gra przeznaczona jest dla osób powyżej 12 roku życia. Scenariusz opiera się czwórce bohaterach. Drużyna ta wyrusza w podróż, która okazuje się bardzo niebezpieczna, a ich zadaniem jest przywrócenie porządku i spokoju w krainie, która została ogarnięta jednym wielkim chaosem.

Źródło obrazka Lostpixelsgaming.com
Źródło obrazka Lostpixelsgaming.com

Cała gra opiera się głównie na przemierzaniu kolejnych lokacji, w których odwiedzamy liczne miasta, a w nich pałace, lochy oraz mroczne lasy. Oprócz broni nasi bohaterowie mogą korzystać z wielu zaklęć. (więcej…)

Final Fantasy III

Final Fantasy III gra wydana w 1990 roku nie została wydana zarówno w Europie jak i w Ameryce Północnej, była dostępna jedynie w Japonii. Dopiero nowa wersja Final Fantasy III powstała w 2006 roku i została wydana w Europie. Nowa wersja ma dopracowaną trójwymiarową grafikę.

Źródło obrazka Technobuffalo.com
Źródło obrazka Technobuffalo.com

Zostały także poprawione błędy występujące w poprzedniej wersji. Fabuła gry toczy się w baśniowym świecie. Powodem konfliktu tym razem są cztery kryształy światła. Na początku gry musimy wybrać profesję, jaką trudnić będą się nasi bohaterowie czyli np. może to być złodziej, rycerz, łucznik itp. Przy wyborze profesji należy wziąć pod uwagę wszelkie wady i zalety oraz dopasować je do charakteru danej postaci. (więcej…)

Final Fantasy IV

Final Fantasy IV po raz pierwszy została wyprodukowana w roku 1991, następnie została udoskonalona i wydana w roku 2011. Fabuła gry toczy się na Niebieskiej Planecie, która jest zamieszkiwana przez dwie rasy. Pierwszą z nich są ludzie, natomiast drudzy to krasnoludy, które żyją pod powierzchnia Planety.

Źródło obrazka Gamingshogun.com
Źródło obrazka Gamingshogun.com

Głównym bohaterem tej gry jest Cecil. Służy on w siłach zbrojnych i pewnego dnia otrzymuje rozkaz wykradzenia kryształu. Jednak odmawia wykonania rozkazu. Zostaje ukarany i w związku z tym zostaje wysłany do Wioski Mgły. Jego nowe zadanie okazuje się jedną wielką pułapką. (więcej…)

Final Fantasy V

Final Fantasy V pierwsza wersja tej gry została wydana w 1992 roku, jednak w roku 2006 roku wydano kolejną wersje udoskonaloną, która całkowicie oparta jest na wersji pierwszej. Została udoskonalona jednak znacznie oprawa graficzna, która jest na bardzo wysokim poziomie i znacznie odbiega od tej z 1992 roku.

Źródło obrazka Finalfantasy.wikia.com
Źródło obrazka Finalfantasy.wikia.com

Fabuła gry przenosi nas do trzech baśniowych krain. Wszystkie te kraje zawdzięczały swój dotychczasowy rozwój kryształom. Jednak pewnego dnia jeden z kryształów przestał działać. W związku z zaistniałą sytuacją król Tycoona chciał zaprzestać temu nieszczęściu i wyruszył w podróż by zbadać przyczynę, dlaczego kryształ w nieznanych okolicznościach przestał działać. (więcej…)