Serial animowany o bliźniakach

Bliźniaki Cramp (ang. The Cramp Twins) to serial animowany stworzony przez Telemagination, TV Loonland w latach 2001-2004 przy współpracy amerykańsko-brytyjskiej. W przeciągu tych lat powstały cztery serie odcinków, których w sumie nakręcono aż 52. Serial w roku 2000 zdobył jedną nagrodę „Golden Reel Award” na festiwalu za najlepsze efekty dźwiękowe wśród seriali animowanych. Fabuła filmu rysunkowego opowiada o parze dwóch identycznych braci bliźniaków – Lucien i Wayne – oraz ich perypetiach. Nie było by w tym zapewne nic ciekawego gdyby nie fakt ze poza wyglądem nie łączy ich praktycznie nic.

bliźniaki cramp
Zdjęcie znalezione na stronie Dailymotion.com

Wayne to typowa „czarna owca” – jest niegrzeczny i lubi znęcać się nad słabszymi, w szczególności nad swoim bratem. Lubi znosić do domu różnego rodzaju rupiecie, uwielbia bałagan a jego ulubiony przyjaciel – Brudny Joe – mieszka na wysypisku śmieci w przyczepie campingowej. Przezywa Luciena „majciochem”. Z drugiej zaś strony Lucien jest jego lustrzanym przeciwieństwem. Lubi przyrodę i stara się ją chronić za wszelka cenę. Pomaga innym i zawsze stara się wywiązać z złożonych obietnic. Jest obowiązkowy i uczciwy a zarazem trochę nieśmiały. Przez to ze często podchodzi do życia zbyt poważnie a zarazem rozsądnie, spotyka go wiele rozczarowań. Stara się jednak być dobrej myśli i nawet w najtrudniejszych chwilach zachowywać się honorowo i w zgodzie z kodeksem moralnym.

Jego największą słabością i zarazem strachem są „Klauni”, co dosyć często wykorzystuje Wayne w swoich zabawach z bratem. Lucien i Wayne mieszkają wraz z bardzo sumienna mamą i niezdarnym tatą w jednopiętrowym domu jednorodzinnym. Akcja serialu odbywa się w miasteczku Mydlinowo, które co ciekawe w jednym z odcinków zostało nazwane Mydłowem. Kreskówka ma dosyć specyficzna kreskę, która często odpowiada młodszym widzom, jednak ponadczasowy morał i przesłanie każdego z odcinków powinno dotrzeć również do tych trochę starszych widzów. Bliźniaki Cramp to wspaniała zabawna, a jej obejrzenie gwarantuje przyjemnie spędzony czas wśród rodziny i nie tylko.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *