Scooby Doo – interesująca kreskówka

„Scooby Doo” to jedna z najbardziej interesujących kreskówek wszechczasów. Dzięki opierającej się fabule na intrygujących wydarzeniach o czwórce wspaniałych przyjaciół nigdy nie traci zainteresowania najmłodszych, którzy uwielbiają Scoobiego. Oprócz głównego bohatera występuje w tym serialu animacyjnym także czwórka przyjaciół, która w trakcie trwania całego filmu kreskowego dorasta. Próbując odnaleźć rozwiązanie najróżniejszych zagadek pokazują, że w życiu nie wystarczy być tylko człowiekiem ale należy starać się, rozumieć innych, doceniać ich przyjaźń, pomagać swoim przyjaciołom w trudnych sytuacjach kiedy na horyzoncie pojawiają się najróżniejsze problemy, chętnie poznawać i być ciekawym wszystkich niespodzianek jakie niesie ze sobą świat oraz każdy nowy dzień, a także być cierpliwym i przy tym odważnym.

scooby doo
Zdjęcie znalezione na stronie Nerdist.com

Mimo, że bohaterowie tego serialu nie są idealni, troszkę głupkowaci, szaleni, a także cyniczni to mogą być wzorem do naśladowania przez najmłodszych kino maniaków. Dzięki temu, że serial jest animowany o wiele szybciej przyciąga dzieci, a także niektórych dorosłych, znacznie rozwija wyobraźnię ludzką. Scooby Doo należy do serii animowanych produkcji dlatego, że w ciągu trwania całego filmu powstało kilka cykli. Twórcami są William Hanna i Joseph Barbera, a produkcja odbywała się w ich studio Hanna-Barbera, zaś od 2001 odbywa się w Warner Bros. Animation. 

Dzięki popularności kreskówek zostało zapoczątkowane produkowanie filmów pełnometrażowych z udziałem animowanych bohaterów seriali. Co ciekawe na podstawie serialu Scooby Doo powstały także trzy filmy fabularne takie jak: Scooby-Doo (2002), Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie (2004), oraz Scooby-Doo 3: Strachy i Patałachy (2009). Twórcy filmu na poczet oglądalności stworzyli także dodatki do filmu w postaci: gier planszowych, a także komputerowych, maskotki, książki, komiksy oraz kolorowanki dla dzieci.

Najczęściej serial animowany Scooby Doo emitowany jest na takich stacjach jak: Cartoon Network, a także Boomerang. Na początku rozwijającej się akcji czwórka przyjaciół do której należą: Fred, Daphne, Velma, Kudłaty tworzą Tajemniczą Spółkę. Jeżdżą po świecie vanem zwanym Wehikułem Tajemnic gdzie natrafiają na narózniejsze potwory, a przy tym rozwiązują rozmaite zagadki. Rozwiązując tajemnice dzielą się na dwie grupy, które pasują do siebie.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *