O kotku i myszce – recenzja

Jedną z najbardziej lubianych, a także zabawnych kreskówek jest „Tom i Jerry”. Oczywiście ten film animowany posiada już wieloletnią widownię dlatego, że nie tylko najmłodsi miłośnicy uwielbiają oglądać ją ale także starsi widzowie. Kota Toma oraz mysz Jerry zna chyba każdy. Oczywiście obydwoje zachowują się jak mysz i kot czyli kot stara się upolować każdego dnia mysz tylko i wyłącznie da zabawy, a mysz ucieka kotu. Mimo, że udają, że się nie lubią to i tak za sobą przepadają i nie potrafią bez siebie żyć. Jeśli chodzi o bohaterów to Tom jest szarym kotem, który nie posiada zbyt wysokiego poziomu inteligencji o czym mogą świadczyć podejmowane przez niego decyzje natomiast Jerry to bardzo sprytna myszka.

o kotku i myszce
Zdjęcie znalezione na stronie Dan-Dare.org

Oprócz głównych bohaterów w akcji kreskówki udział biorą również poboczni kreskówko – aktorowie tacy jak: Buth – czarny kot, który jest zarazem przyjacielem Toma oraz wrogiem. Mimo, że jest bezpańskim kotem to w walce o miłość białej i przepięknej kotki często wygrywa. Tooles czyli biała kotka, która jest miłością Toma, a także Butha. Nibbles, który w zależności od odcinków raz jest sierotą, która została przygarnięta przez Jerry, a raz jest bratankiem –myszką Jerrego. Spike, który jest buldogiem. Często jest z Tomem w konflikcie, dlatego też woli Toma omijać szerokim łukiem. W sytuacji kiedy buldog jest bezbronny Tom uwielbi go zaczepiać. Tyke jest synem Spike, odgrywa rolę słodkiego szczenięcia, które ratuje swoje ojca w opałach, chociaż tak naprawdę w niczym nie przypomina swojego ojaca. Mamcia dwa buty to gospodyni, która jest rasy ciemnej czyli murzyńskiej.

Bardzo często wyrzuca Toma z domu za wyrządzone przez niego szkody. W latach pięćdziesiątych występowali także właściciele Toma o imionach: Joan i Gorge. Byli bardzo zgodnym małżeństwem. W latach sześćdziesiątych Tom miał innego właściciela Pana. Mężczyzna ten był bardzo otyły oraz miał zły charakter. Często krzywdził psa. Kolejną właścicielką Toma również w okresie lat sześćdziesiątych była młoda kobieta, o jasnej cerze i włosach. Występują w fabule także takie postacie jak dziecko pierwszych właścicieli Toma, opiekunka do dziecka, a także Buth wraz ze swoim Gangiem do, którego należą trzy koty: Topsy, szaro –brązowy kot, Błyskawica – pomarańczowy kot, który dzięki Tomowi stał się bezdomnym, wcześniej należał do Pani Toma, Popsy – kot o szmaragdowej sierści oraz dwa ptaki: Ćwirus – kanarek i Kaczka.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *