Młodzi wojownicy – informacje

Bakugan: Młodzi wojownicy (ang. Bakugan Battle Brawlers) jest to seria animowana wyprodukowana w Japonii przez TMS Entertainment oraz Japan Vistec w reżyserii Mitsuo Hashimoto. Do tej pory kreskówka liczy 143 odcinki, planowany jest dalszy ciąg serii Bakugan. Nasza historia zaczyna się, kiedy karty z Vetroi (rodzimego świata stworzeń Bakugan) niespodziewanie zaczęły spadać z nieba na ziemie w każdym zakątku świata. Młodzież z całego świata uznała, że karty są nie szkodliwe i zaczęli grać w grę, którą nazwali, Bakugan. Powstał nawet ranking najlepszych graczy. Bakugan są to potężne stworzenia, pozamykane w kulach. Po wrzuceniu na pole bitwy przyjmują one swoja prawdziwą postać. Każdy Bakugan posiada inną unikalną moc (domenę), są nimi żywioły. Istnieje 6 różnych domen, takich jak: haos (światło), pyrus (ogień), ventus (wiatr), aquos (woda), subterra (ziemia), darkus (ciemność).

bakugan
Zdjęcie znalezione na stronie Player.pl

Na początku gra była zwykłą rozrywką i nagle z nikąd pojawiła się zamaskowana postać Maskarad. Używa on mocy darkusa oraz karty zagłady i wysyła on wszystkie bakugany do wymiaru zagłady skąd stworzenia nie mogą wrócić. Tylko jeden gracz nie przegrał z zamaskowaną postacią, był to nasz bohater Dan Kuso. Ma 15 lat, uwielbia pojedynki, wyzwania. Od czasu, kiedy dostał swoje karty bierze udział w każdych rozgrywkach. Jego Bakuganem jest Dragonoid, z domeny Pyrus. Wraz z przyjaciółmi: Marucho, Runo, Alice, Julie i Shun zakładają drużynę Bakugan. Zostają oni przypadkowo wciągnięci do walki o losy Vestroii.

Przyjaciele walczą przeciwko Maskaradowi, Bakugan Naga i Hal-G. Nasi bohaterowie wraz ze swoimi rozmawiającymi stworzeniami Bakuganami muszą sprostać wielu wyzwaniom, by na koniec dostać się do Nagi, zniszczyć go oraz uratować Vestroje i Świat ludzi przed totalną zagładą. Kreskówka pokazuje wytrwałość, walkę o dobro naszych bohaterów. Możemy zobaczyć wiele magicznych stworzeń, różne wymiary i poznać ciekawe postacie o różnych osobowościach. To wszystko zapewni nam mile spędzony czas przed ekranem telewizora.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *