Gwiezdne Wojny Atak Klonów

Gwiezdne Wojny:Atak Klonów to serial animowany produkcji amerykańskiej opowiadający wydarzenia mające miejsce w świecie Gwiezdnych Wojen w czasie ataku klonów.Akcja serialu rozgrywa się pomiędzy Atakiem Klonów a Wojną Sithów.Republika powoli pogrąża się w chaosie i zniszczeniu, ponieważ na czele ruchu separatystów staje hrabia Dooku czyli rycerz Jedi który przeszedł na ciemną stronę. W tym samym czasie Obi-Wan Kenobi odkrywa, że na tajemniczej planecie o nazwie Kamino tworzona jest wielomilionowa armia klonów.Jednymi z głównych bohaterów są: Anakin Skywalker który najpierw był Rycerzem Jedi ale później przeszedł na Ciemną Stronę Mocy za sprawą Kanclerza Palpatina i wtedy przyjął imię Dart Vader.Obi Wan-Kenobi najpierw był jedynie rycerzm, potem został mistrzem Jedi, zazwyczaj posługuję się niebieskiem mieczem świetlnym.

gwiezdne wojny
Zdjęcie znalezione na stronie Kwejk.tv

Yoda jest bardzo potężnym Mistrzem Jedi.Dzię Mocy którą potrafi się posługiwać potrafi dokonywać akrobatycznych sztuczki i jest niezwykle ruchliwy,szybki i silny. Mace Windu jest członkiem Rady Jedi i jednym z największych mistrzów Jedi i posługuję się rzadko spotykaną bronią o niezwykłej fioletowej barwie.Ki-Adi-Mundi choć nie posiada rangi mistrza to został przyjęty do Rady Jedi, ponieważ doceniono jego zdolność do logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Kit Fisto to także tak jak pozostali członek Najwyższej Rady Jedi a podczas Wojny Klonów dowodzi siłami Republiki na Mon Calamari.

Poza pozytywnymi postaciami które należą do Rady Jedi w wojnie klonów bierze udział także sporo czarnych charakterów jak Durge,który jest wyspecjalizowany w zabijaniu rycerzy Jedi.San Hill to dowódca wielu walk które odbyły się podczas Wojny Klonów. Senator Palpatine chociaż uchodzi za sprzymierzeńca Mistrzów Jedi to w tajemnicy działa po Ciemnej Stronie Mocy i jego największą ambicją jest zdobycie władzy dyktatorskiej.Jego druga-zła tożsamość to Mroczny Lord Sithów Darth Sidious.Kreskówka dzielnie trzyma poziom całej sagi o Gwiezdnych Wojnach i jest niemniej emocjonująca i bogata w walki co cała saga.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *