Angelo w roli głównej

Angelo rządzi (ang. Angelo Rules) jest to francusko-kanadyjski serial animowany wyprodukowany przez Cake Entertainment oraz TeamTO w 2010 roku. W Polsce kreskówka została wyemitowana po raz pierwszy na kanale Cartoon Network 29 listopada 2010 roku. Powstała ona na podstawie popularnych francuskich książek „Comment faire enrager” napisanych przez Sylvie de Mathuisieulx, a obrazki narysował Sebastiena Diologent. Film rysunkowy opowiada o przygodach rezolutnego i pełnego szalonych pomysłów, jedenastoletniego chłopca imieniem Angelo. Ma rodziców, przyjaciół, rodzeństwo, chodzi do szkoły, lecz najważniejsze jest dla niego stawianie sobie nowych wyzwań.

angelo rządzi
Zdjęcie znalezione na stronie Youtube.com

Jest uparty, zawsze znajdzie sposób, żeby osiągnąć wyznaczony przez siebie cel. Nie posiada on żadnych nadprzyrodzonych mocy, charakteryzuje go spryt, pewność siebie, biblioteka niezliczonych pomysłów, planów, dzięki którym odnajduje doskonałe rozwiązania problemów. Czasem naszemu bohaterowi towarzyszą nieprzewidziane skutki uboczne, ale nastawienie Angela jest zawsze optymistyczne – warto było. Jego słabością jest to, że ma dość krótkowzroczne myśli i nie przewiduje konsekwencji w przyszłości. Angelo po prostu uwielbia rządzić. Nasz bohater dzięki swojej charyzmie wciąga w przygody swoich najlepszych przyjaciół. Lola jest najstarszą 12-letnią przyjaciółką Angela.

Jest ona pełna entuzjazmu, pomysłów, jako jedyna z paczki posiada telefon komórkowy, potrafi podkładać głosy, dzięki czemu jest ważnym ogniwem grupki naszych przyjaciół. Drugim przyjacielem Angela jest Laurenty Wawrzyn, najbardziej intelektualny, sceptycznie podchodzi do planów przyjaciela, logicznie wytyka błędy, lecz jego techniczne myślenie, pomysły są niezbędne dla grupy. Na drodze naszej trójki przyjaciół nie może nawet stanąć starsza złośliwa siostra Angela, Elena, upominający ich rodzice oraz nauczyciele. Kreskówka „Angelo rządzi” składa się z dwóch serii po trzynaście odcinków. Przyciąga ona wielu widzów przez telewizory. Przygody Angela z przyjemnością obejrzą Twoje dzieci i możesz być pewien, że czas przy nich spędzony nie będzie zmarnowany.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *